Lézeres kezeléssel sikeres a pattanás utáni hegek eltüntetése
Az arcbőr egészségének egyensúlya és az ideális állapotának fenntartása sok tényezőn múlik. A pattanások vagy aknék sok embernek terhelik a hétköznapjait. A pattanások a bőr faggyútermelésének felborulása miatt jönnek létre, de ez a jelenség nem csak a kamaszkori hormonbomba idejére korlátozódhat.
A faggyútermelés következtében eltömődnek az arcbőr egyes pórusai, amik gyulladásba kerülnek és piros, fájdalmas, kitüremkedő pattanások képében jelennek meg az arc különböző területein. A kamaszkort követő aknés arcbőr okai kösött szerepelhet az emésztési rendszer zavara, a stresszes életmód, a hormonális zavarok is.
Pattanások után maradt hegek
A helyes táplálkozás és a bőrtípus szerinti arcápolás segíthet az arcbőr állapotának helyreállításában, de sajnos ezzel nem kerülhető el az egyes pattanások után maradt hegek kialakulása. A pattanás körüli gyulladt szövetek bizonyos esetekben úgy gyógyulnak meg, hogy annak látható nyoma marad a bőrön.
A hegeket több típusba lehet sorolni az alapján, hogy a bőr síkjához képest hol helyezkednek el. Az atrófiás hegek vagyis a bőr síkjához képest mélyebben kialakult hegek könnyebben eltüntethetőek, a keloidos, kiemelkedő hegek viszont már keményebb diónak bizonyulnak, ha a gyógyulásról van szó.
Hegek eltüntetése lézerrel
A pattanás utáni hegek eltüntetésére többféle módszer is létezik, de egyik sem jelent egyszeri kezeléssel történő csodamódszert. Általában személyre szabott és kúraszerű alkalmazással lehet látható eredményeket elérni és ezzel párhuzamosan a bőr egészségén és állapotán javítani.
Az egyik lehetőség a hámlasztás, ami a bőr legfelső rétegének eltávolítását jelenti különböző kémiai szerek körültekintő használatával. A bőrgyógyász szakmai felügyelete szükséges ahhoz, hogy a bőr ne szenvedjen sérülést, hanem beinduljon a hámsejtek képződése, a nyomában friss és ragyogó arcbőrrel.
A másik módszer a korszerű lézeres kezelés alkalmazása, amit egyaránt sikeresen vetnek be esztétikai és általános bőrgyógyászati célokra is. A lézer képes a bőr mélyebb rétegeibe hatolni és ott stimulálni a kollagén képződést, javítani a bőr vízmegkötő képességét, ami az anti aging kezelések hatékony eszköze is egyben.
A lézer hatása a hegekre
A lézeres arckezelés következtében a kiemelkedő hegek egy szintbe kerülnek a bőrfelszínnel, a mélyebbek pedig kiemelkednek. Nem mindegy, hogyan időzítik a lézer alkalmazását, ugyanis akkor jár igazán értékelhető eredményekkel, ha a bőr nyugalmi időszakában kerül rá sor.
A lézersugarak egyrészt csökkentik a gyulladást a célzott területen, másrészt eltávolítják a felső mikro rétegeket, hogy felszínre hozzák az alatta lévő bőrt. A lézersugarak alkalmazása az aktív és a hegesedett aknék esetében is ugyanolyan eredményesen történhet, mert képes felgyorsítani a bőr gyógyulását.
A gyulladások csökkentése és a bőr megújítása több kezelést követően valóban káprázatos eredményekkel jár együtt. A nyomában egészséges, egyenletes és tiszta bőrfelszín marad, köszönhetően ennek a korszerű módszernek.
A lézeres arckezelés előnye, hogy nem jár fájdalommal, se lábadozási idővel és szinte nincs kockázata sem, mert a lézer precízen szabályozható.
A lézeres arckezelést a budai bőrgyógyászatunkban veheti igénybe, ha esztétikai célú kezeléseink érdeklik. A lézeres kezelések több bőrproblémára is gyógymódot tudnak nyújtani. A részletes ismertetőnket hallgassa meg egy konzultáció keretein belül és ismerje meg, hogy milyen lehetőségek rejlenek egy ilyen technológiában!
A Budán található bőrgyógyászatunkba a honlapon szereplő elérhetőségeinken tudunk időpontot adni az érdeklődőknek. Keressen minket bizalommal!